fbpx

Drewno z odzysku – ratunek dla natury

Moda na ekologię trwa, a pojęcie recyklingu na dobre zadomowiło się w słowniku każdej osoby, której zależy na ochronie środowiska. Odmieniane przez wszystkie przypadki i dziedziny sprawiło, że ekologia stała się trendy. Hasło drewno z odzysku – ratunek dla natury, to coraz popularniejsza część ekologicznego stylu życia.

Ekologiczny recykling drewna jest tematem, po który coraz częściej sięgają dekoratorzy wnętrz i producenci oryginalnych mebli, ale wiele osób wciąż zadaje sobie pytanie skąd bierze się w zasadzie drewno z recyklingu? Nie jest to przecież materiał, po który można po prostu udać się do najbliższego sklepu wnętrzarskiego.

Na rynku istnieje spora liczba firm, które zajmują się dostarczaniem czy to mebli wykonanych z drewna z odzysku czy też samego drewna, wykorzystywanego później np.: w formie desek boazeryjnych. Jak takie firmy pozyskują ten oryginalny materiał? Odpowiedź, choć wyjątkowo prosta, nie nasuwa się od razu. Drewno z recyklingu, najczęściej odzyskiwane jest przy rozbiórce starych, ponad 100 letnich, drewnianych chat i stodół, z różnych regionów Polski. Chaty wiejskie, które powstawały na początku XX wieku, w całości wykonane były z drewna, a dzisiaj, kiedy już nie nadają się do użytkowania, stanowią doskonałe źródło tego surowca. Można go wykorzystać do tworzenia oryginalnych mebli ze starego drewna, świetnie uzupełniających aranżacje w stylu industrialnym.

Drewno z odzysku – ratunek dla natury czy modna fanaberia?

Do niedawna nikt nie myślał o tym, że deski ze starej stodoły, która rozpada się gdzieś na terenie lubelszczyzny i podlasia, mogą zyskać drugie życie. Przykładowo w postaci oryginalnej szafki albo stolika w nowoczesnym salonie. Takie meble ze starego drewna posiadają coś, czego brakuje nawet najbardziej luksusowym meblom, dostępnym w sklepach wnętrzarskich. Mają niepowtarzalny charakter, bo zostały wykonane z materiału, którego fakturę i kolorystykę kształtował czas.

Drewno z odzysku, nabierało swojej wyjątkowości bez pośpiechu, w tempie upływających lat. A dziś, kiedy drewno z recyklingu stało się modne, przebojem wchodzi na salony. W ogólnym trendzie proekologicznym stało się hitem. Drewno pozyskane przy rozbiórce starych chat i stodół, można wykorzystać w postaci desek, będących elementem uzupełniającym aranżacje wnętrz. Piękne, drewniane klepki położone na podłodze lub ułożone w oryginalny sposób na ścianie, stworzą niebanalny klimat pomieszczenia. Taka nowatorska, drewniana boazeria, której materiałem jest drewno z odzysku, sprawdzi się, zarówno we wnętrzu urządzonym w stylu eko, jak i w tym, które reprezentuje styl skandynawski. Do każdego z nich wniesie powiew natury.

Ochrona środowiska – drewno z recyklingu

Ekologiczny recykling drewna znajduje również zastosowanie w budownictwie. Wykorzystując drewno z recyklingu ratujesz lasy. Tak pozyskany surowiec można wykorzystać do budowy nowych osiedli mieszkalnych. Dzięki temu oszczędza się, nie tylko czas i środki, ale także zapobiega dewastacji środowiska. Budując domy w oparciu o taki materiał, redukowana jest niepotrzebna wycinka drzew i w ten sposób aktywnie wspierana ochrona środowiska. Drewno z recyklingu, dostępne w produktach z naszego sklepu, nie podlega sztucznej obróbce. Pozbawione jest chemicznych ulepszaczy, które stosuje się w normalnej produkcji desek. Jest więc surowcem w 100% ekologicznym. Wyroby wykonane z takiego drewna są, nie tylko eleganckie wizualnie, ale także bardzo wytrzymałe. Przy odpowiedniej konserwacji, mogą służyć właścicielowi przez kolejne dziesięciolecia. Jeśli kwestie ekologiczne nie do końca Cię przekonują, to warto rozważyć również kwestie finansowe.

Ekologia nie musi być nudna, a na pewno nie musi drenować Twoich kieszeni. Wykorzystaj drewno z recyklingu i stwórz oryginalne aranżacje, wnoszące niebanalny urok do Twoich wnętrz. Ekologiczny recykling drewna coraz częściej staje się podstawą umeblowania, a nie tylko dodatkiem do ciekawych wizualnie projektów wnętrzarskich.

Zerknijcie na nasze meble z starego drewna.