fbpx

Jak wspierać ochronę środowiska urządzając dom?

Coraz popularniejsze zainteresowanie kwestiami, związanymi z ochroną środowiska i szeroko rozumianą ekologią, wymusza powstawanie coraz to nowszych koncepcji, których celem jest zniwelowanie negatywnego wpływu, jaki w efekcie swoich działań, człowiek wywiera na środowisko. Jak wspierać ochronę środowiska urządzając dom? Odpowiedź na to pytanie stała się ostatnio niezwykle istotna

Ekologiczne urządzanie domu staje się coraz popularniejszą koncepcją. Ekologicznie wcale nie musi znaczyć drogo. W sklepach można znaleźć elementy wyposażenia wnętrz stworzone w oparciu o ekologiczny recykling drewna. Drewno jest jednym z niewielu ekologicznych surowców, które w miarę upływu czasu zyskują na szlachetności. Dobrym tego przykładem, jest drewniany parkiet podłogowy, który może zostać odnowiony i ponownie wykorzystany w aranżacji wnętrza. Do jego konserwacji warto wykorzystać naturalne oleje, które wzmacniają wizualną estetykę parkietu. Jeśli do jego budowy wykorzystano drewno z recyklingu jego zastosowanie dodatkowo wspiera ochronę środowiska. Coraz popularniejszą ideą jest wykorzystywanie w projektowaniu wystroju wnętrz rzeczy z recyklingu. Jest to koncepcja, zarówno ekologiczna, jak i atrakcyjna finansowo. Przecież każdy chce ciekawie i oryginalnie urządzić swoje pomieszczenia, a przy tym nie zbankrutować. Meble ze starego drewna, dostępne aktualnie w sprzedaży, mogą stanowić wspaniały element wzbogacający aranżację Twojego wnętrza.

Jak wspierać ochronę środowiska urządzając dom? Praktyczne porady

Stolik kawowy, może zostać zastąpiony przez odświeżoną starą, drewnianą skrzynię. Jeśli chcesz podzielić otwartą przestrzeń Twojego mieszkania, możesz to zrobić, wykorzystując w formie ścianki, elementy starego pawlacza. Odnowione, drewniane ościeżnice mogą pełnić funkcje stołu w stylu retro. Drewno z recyklingu ma już swój oryginalny charakter, Twoim zadaniem jest jedynie jego wyeksponowanie. W tym celu możesz starą, drewnianą komodę, która do tej pory kurzyła się w czyjejś piwnicy, pomalować w jasnych kolorach i ustawić we wnętrzu, urządzonym w stylu skandynawskim lub rustykalnym. Meble ze starego drewna będą pasować do niemal każdego stylu. Doskonale uzupełnią industrialną aranżację wnętrz, wprowadzając element ocieplający cały projekt. Jeśli preferujesz nieco bardziej domowe stylizacje, w sieci znajdziesz ogromną ilość pomysłów na to, jak w prosty i nie drogi sposób przerobić krzesła, taborety i siedziska, tak by odzyskały swój blask, a przede wszystkim nabrały pożądanego wyglądu, pasującego do Twojej koncepcji pomieszczenia.

Eko moda – meble z recyklingu

Wykorzystując stare drewno z recyklingu, można stworzyć, nie tylko wspaniałe meble, ale również dodatki które wzbogacą całą aranżację. Nasza firma Retrowood specjalizuje się w projektowaniu i wykonywaniu mebli z desek, uzyskanych z rozbiórki starych chat kresowych. Rozwiązania z użycie starego drewna może również realizować samodzielnie. Stara, drewniana rama lustra, może pełnić rolę ozdobnego obramowania cytatu lub Twojego ulubionego powiedzonka, które pomalowane odpowiednim kolorem, zawiśnie na ścianie Twojej sypialni lub salonu. Taka ozdoba na pewno nie pozostanie niezauważona. Ekologiczny recykling drewna, to również ponowne wykorzystanie takich przedmiotów, wykonanych z drewna, jak euro palety. Korzystając z nich możesz stworzyć wygodne łóżko, a deski znalezione w szopie u dalekiego kuzyna, mogą stać się oryginalnym zagłówkiem, wprowadzającym romantyczny charakter do Twojej sypialni. Jeśli zagłówek to zbyt małe wyzwanie dla majsterkowicza, takiego jak Ty, takie deski mogą też stanowić materiał, z którego możesz wykonać unikatową szafkę pod telewizor. Możesz również zrobić z nich okładzinę zamocowaną na ścianach Twojego domu. Stare, drewniane drzwi, po niewielkich obróbkach będą pełniły rolę oryginalnego stołu w każdej jadalni.

Drewno zastosowane w aranżacji wnętrz zawsze jest trafionym pomysłem. Coraz częściej pojawia się w postaci mebli i dodatków, pochodzących z recyklingu. Przedmioty takie posiadają niepowtarzalny charakter i unikatowy wygląd, który wzbogaci każde pomieszczenie. Ekologia i projektowanie wystroju pomieszczeń są ze sobą coraz mocniej powiązane i nic nie wskazuje na to, żeby trend ten uległ zmianie.