fbpx

Współcześnie, kupowanie mebli od razu kojarzy się z sieciówkami, modnymi katalogami, które ukazują urządzone już wnętrza – później kopiowane w domach klientów. Powtarzalność, jednorazowość, podążanie za trendami i nowoczesnością – nie ważne, czy nam się to podoba – liczy się, że jest modne i pasujące do reszty przedmiotów, które posiadamy w naszym mieszkaniu. Co w łatwy sposób może zmienić klimat salonu, sypialni czy kuchni? Jak wprowadzić do swojego domu duszę, nadać mu nutę klasycyzmu, podkreślić swoją osobowość i równocześnie wykorzystać mebel, który przebije swoją praktycznością i wytrzymałością całą resztę? Odpowiedź jest prosta – drewniane meble każdemu pomieszczeniu nadadzą magiczną aurę. Są szlachetne, solidne, znane oraz doceniane od lat, jak i przede wszystkim ponadczasowe.

Drewno kojarzy się z siłą, życiem i wytrzymałością. Jeśli ktoś chociaż raz kupił drewniany mebel, to po raz drugi nie zdecyduje się na wykonane z płyt drewnopodobnych tańsze zamienniki. Wybierając drewniane meble, myślimy naprzód – są one rodzajem długoterminowej inwestycji. Oczywiście, o każde przedmioty należy dbać – jednak pielęgnacja mebli z drewna jest bardzo prosta i nie zabiera dużo czasu. W przypadku sprzątania i troski o stałą jakość mebli należy zwrócić szczególną uwagę na antystatyczność drewna, której przejawem jest nieprzyciąganie kurzu – to świetna opcja dla alergików oraz młodych rodziców, jak i wszystkich zabieganych osób, które nie mają czasu na okrągło latać z miotełką od kurzu. Co więcej, drewniane meble świetnie kumulują ciepło oraz są odporne na wszelakie uszkodzenia mechaniczne.

Drewniane meble idealnie wtapiają się w wystrój domu – często są przysłowiową kropką nad i oraz dopełnieniem każdej aranżacji. Pomieszczenie, w którym znajdują się meble z drewna, jest ciepłe i przytulne – aranżacje pozbawione drewnianych elementów są zimne, sztuczne, a przez to niekomfortowe. Drewno to klasa sama w sobie – wybierając drewniane meble, nie musimy obawiać się, że nie będą one pasować do nowej sofy lub szafy. Drewniane meble są doskonałym wyborem – świetnie sprawdzą się zarówno w przypadku nowoczesnych, lekkich aranżacji, jak i tych bardziej klasycznych. Firma Retrowood zajmuje się produkcją mebli wykonanych z drewna, pochodzącego z lat 1890-1910, a więc produkty mają w sobie nie tylko sporo historii, ale też niepowtarzalny klimat. Marka prezentuje nowe wydanie mebli – nowoczesne kształty oraz zestawienia drewna ze szkłem lub stalą. To połączenie stylów jest idealnym rozwiązaniem dla wnętrz, które łączą w sobie współczesność z klasyką.

To, co naturalne zawsze okazuje się najlepszym i oczywistym wyborem. Dlaczego mamy inwestować w jednorazowe meble, których data przydatności może być bardzo krótka? Drewniane meble są praktyczne, wpasowujące się do każdego wnętrza, solidne i wytrzymujące próbę czasu. Jednak, co najważniejsze – drewniane meble mają w sobie pewien klasyczny klimat. Jedno jest ważne, wybierając meble, należy pamiętać, że mają one sprawić, że będziemy czuć się jak w domu, a nie jak w kalce nowoczesnego katalogu.