fbpx
Meble ekologiczne drewniane - Retrowood

Świadomość ekologiczna Polaków rośnie, a wraz z jej rozwojem rośnie również zapotrzebowanie na produkty przyjazne dla środowiska. Ekologicznych rozwiązań poszukuje się w każdej dziedzinie życia. Coraz częściej także w urządzaniu wnętrz. Meble Retrowood – produkt ekologiczny, doskonale wpisują się w ten trend.

Najczęstszym rozwiązaniem w ekologicznej aranżacji wnętrz jest wykorzystanie w niej drewnianych mebli. Ale czy drewno na pewno jest surowcem ekologicznym? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka oczywista. Choć drewno jest materiałem naturalnym, to jednak jego pozyskiwanie przyczynia się do dewastacji środowiska, co jest całkowitym zaprzeczeniem ideologii głoszonej przez ekologów. Dlatego coraz popularniejszy staje się ekologiczny recykling drewna. Hasło, które brzmi nieco enigmatycznie, w rzeczywistości jest całkowicie proste i zrozumiałe. Jest to pozyskiwanie drewna, które nie wpływa negatywnie na ekosystem. Wraz ze wzrostem popularności trendu ekologicznego powstaje coraz więcej firm, używających materiału, jakim jest drewno z recyklingu, do produkcji mebli. Jedną z takich firm jest Retrowood, działająca w pięknym zakątku Polski, Lubelszczyźnie. Obecna na rynku od ponad 10 lat, z prawdziwą pasją tworzy meble ze starego drewna, które z całym przekonaniem można nazwać produktem ekologicznym.

Meble ekologiczne drewniane, bo z recyklingu

Drewno z odzysku wykorzystywane do produkcji mebli jest pozyskiwane w najbardziej ekologiczny sposób z możliwych. Specjalnie wyselekcjonowany materiał, pochodzi ze starych, kresowych, drewnianych chat. Budynki te, choć już nie nadają się do użytkowania, stanowią doskonałe źródło oryginalnego drewna. Drewno z recyklingu, pozyskiwane na terenach Podlasia i Lubelszczyzny ma niepowtarzalny charakter, ukształtowany wraz z upływem czasu, który sprawia, że każdy kawałek tego drewna jest unikatowy. Ekologiczny recykling drewna stosowany przez firmę Retrowood, opiera się na termicznej jego obróbce. W procesie tym zrezygnowano z używania substancji chemicznych, które mogłyby wpłynąć na fakturę czy kolor wykorzystywanego materiału. Takie drewno z recyklingu jest surowcem idealnym dla alergików i małych dzieci. Meble ze starego drewna, każda pozyskana z niego deska, gwarantują naturalne piękno i ciepło pochodzące z surowca, który niesie ze sobą długą historię. Każdy wyprodukowany przez nas mebel posiada udokumentowaną historię pochodzenia, przekazywaną nowemu właścicielowi w formie certyfikatu.

Drewno z odzysku, ekologia w praktyce

Meble ekologiczne drewniane to meble, do których produkcji wykorzystano drewno z odzysku, pozyskiwane przez firmę Retrowood, poza niewątpliwym aspektem ekologicznym, posiadają również wyjątkowe walory estetyczny. Meble ze starego drewna, dzięki oryginalności surowca, z jakiego je wykonano, idealnie sprawdzą się w nowoczesnej aranżacji wnętrz. Minimalistyczny stolik ze stuletnich desek, będzie na pewno ciekawym elementem salonu, jeśli zestawiony zostanie z nowoczesnymi krzesłami.

Miłośnicy klasycznego wykorzystania drewnianych mebli, docenią pasję i kunszt, z jakimi zostały wykonane wyroby marki Retrowood. Drewno z recyklingu, użyte do ich produkcji, wniesie do każdego wnętrza niepowtarzalny i naturalny zapach drewna, zamknięty w prostych formach. Wykorzystanie mebli ze starego drewna pozwoli Ci wypełnić cały dom duchem historii, kształtowanym przez setki lat, które wyryły swój ślad w każdym kawałku drewna, użytym do produkcji danego mebla. Retrowood wykorzystując ekologiczny recykling drewna dba o ochronę środowiska, a jednocześnie tworzy niebanalne wizualnie meble, przyjazne alergikom i małym dzieciom. Wyroby te z pewnością wzbogacą każde wnętrze.

Moda na ekologię coraz mocniej wpisuje się w każdą dziedzinę życia. Bycie eko jest trendy, a to przyciąga coraz większą rzeszę zwolenników tej idei. Firmy, takie jak Retrowood aktywnie uczestniczą w rozwijaniu świadomości ekologicznej swoich klientów, dostarczając im mebli z duszą, które zdobią ich wnętrza, wnosząc do nich jedocześnie zapach naturalnego drewna, kunszt wykonania i prostotę form.

Stoły drewniane do jadalni i salonu ze starego drewna