fbpx

Ściany ze starych desek – ciekawy sposób na wystrój wnętrza

Ściany ze starych desek-ciekawy sposób na wystrój wnętrza Ściany ze starych desek – ciekawy sposób na wystrój wnętrza w dzisiejszych czasach, stanowią doskonałą ozdobę każdego pomieszczenia. Do niedawna kojarzone z przestarzałym PRL-owskim stylem, w postaci boazerii, dziś są wykorzystywane jako ekologiczna forma aranżacji wnętrz.

Drewniana ściana może być ozdobą samą w sobie, stanowić centralny punkt, na którym opierać się będzie cały projekt pomieszczenia albo być tylko tłem dla pozostałych elementów wystroju.

Ściany ze starych desek – ciekawy sposób na wystrój wnętrza i ekologiczne rozwiązanie

Tak niepowtarzalny materiał, jakim jest drewno, może zostać wykorzystany jako element projektu pomieszczenia w stylu skandynawskim, gdzie ten surowiec stanowi podstawę całej aranżacji. Idealnie sprawdzi się także w nowoczesnych rozwiązaniach wnętrzarskich. Drewniane deski, dostępne w asortymencie sklepu firmowego Retrowood, to materiał, którego charakter kształtował czas, dzięki czemu nie znajdziesz tam dwóch identycznych egzemplarzy. Deski z odzysku ze starych chat kresowych, mają wyjątkowy koloryt, który pozwoli Ci stworzyć niepowtarzalny klimat wystroju. Wykonana z nich drewniana ściana będzie piękną ozdobą salonu. Ciepła barwa drewna nada wnętrzu naturalny, ekologiczny charakter. Drewniane deski użyte w łazience, stworzą luksusowy, a zarazem swojski charakter tego pomieszczenia, przywodząc na myśl wnętrza saun.

Drewniana ściana – ekologicznie i funkcjonalnie

Drewno na ścianę, dostępne w sklepie internetowym Retrowood, to drewno posiadające długą historię. Pozyskiwane jest wyłącznie na terenie dawnych Kresów Wschodnich, czyli Podlasia i Lubelszczyzny, a odzyskiwane jest ze starych, drewnianych chat, które nie nadawały się już do remontu i zostały przeznaczone do rozbiórki. Z dokładnie wyselekcjonowanego, termicznie obrobionego i lakierowanego drewna, tworzone są meble użytkowe i deski, przycinane na wymiar, które mogą stanowić idealny element wystroju nowoczesnego pomieszczenia. Każda z tych desek, to oryginalny i niepowtarzalny produkt, który pomoże Ci stworzyć niebanalny i ekologiczny design Twojego domu.

Deski ze starego drewna oferowane przez sklep internetowy Retrowood, to produkt, który powstał dzięki pasji i miłości do drewna oraz bogatej historii polskich kresów. Dzięki naszym działaniom, to piękne drewno zyskało nowe życie i może cieszyć kolejne pokolenia użytkowników.