fbpx

Ekologiczne meble i trend na nie, cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. To rewelacyjny pomysł nie tylko na niebanalny wystrój wnętrza. Inwestowanie w meble z drewna z odzysku to jedna z najlepszych metod na ograniczenie postępującej degradacji zasobów leśnych. Odzyskiwanie tego surowca do wyrobu mebli, stało się misją naszej firmy. Od samego początku prowadzonej przez nas działalności, Retrowood, skupia się na wytwarzaniu jedynych w swoim rodzaju ekologicznych wyrobów, które zachwycają swoim wyglądem i wysoką jakością wykonania. Zależy nam na poszanowaniu środowiska naturalnego. Dlatego też manufaktura Retrowood to miejsce, w którym powstają oryginalne wyroby meblarskie, bez ingerencji w ekosystem.

Urok mebli powstających ze starego drewna

Zmieniająca się świadomość klientów, zainteresowanych oryginalnymi elementami wyposażenia wnętrz, zaowocowała powstaniem nowej metody tworzenia w sztuce meblarskiej. Chodzi tutaj o cykl produkcyjny, który nie narusza naturalnych zasobów leśnych oraz nie przyczynia się do ich degradacji i w efekcie całkowitego zanikania. Prowadzona przez nas manufaktura Retrowood, bazuje w swojej pracy wyłącznie na drewnie z odzysku. Wykorzystywanie tego materiału do produkcji oryginalnych mebli, idealnie wpisuje się w ekologiczny styl życia, który preferuje coraz więcej klientów, odwiedzających naszą stronę internetową. Czasochłonna i skomplikowana produkcja mebli ze starego drewna, wymaga od nas wiele wysiłku. Stosujemy do tego celu specjalistyczne preparaty i wyłącznie sprawdzone metody obróbki.

Wykonujemy te działania, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że drewno z recyklingu może stanowić doskonałą bazę do tworzenia jedynych w swoim rodzaju mebli, mogących być wspaniałą ozdobą domów, mieszkań czy też przestrzeni biurowych. Ogromne zainteresowanie, jakie towarzyszy meblom ekologicznym sprawia, że wyroby te stają się nierzadko głównymi elementami wyposażenia danego wnętrza. Nasze działania koncertują się na tym, aby uświadomić potencjalnym klientom, że meble, wykonane z drewna z odzysku są równie, a nawet bardziej piękne i efektowne niż te powstałe ze świeżo ściętych sosen, buków czy dębów.

Jedyne w swoim rodzaju meble z recyklingu

Produkowane przez nas meble z drewna z recyklingu, pochodzącego z rozbiórki XIX – wiecznych chat kresowych, wyróżniają się oryginalną konstrukcją. Stare drewno zostało oczyszczone i zabezpieczone termicznie, dzięki czemu przetrwa w doskonałym stanie przez długi czas. Zaletą, jaką posiadają wytwarzane przez nas meble, jest przede wszystkim ich niepowtarzalność. Każda deska drewniana posiada jedyne w swoim rodzaju usłojenie i kolorystykę. Dzięki temu osoba aranżująca swoje wnętrze przy pomocy starego drewna, może mieć pewność, że wszystkie posiadane przez nią produkty są oryginalne, niepowtarzalne, po prostu wyjątkowe. Starannie wykonane meble, jakie powstają w naszej manufakturze Retrowood, to wyroby nie tylko ekologiczne, ale również bardzo solidne.

Produkujemy meble salonowe, gabinetowe, jak również wyroby, które mogą zdobić przedpokoje, łazienki, kuchnie, poczekalnie biurowe lub też sypialnie czy pokoje młodzieżowe. Wykorzystywane przez nas stare drewno wyróżnia się charakterystycznymi ubytkami m.in. po kornikach, co podkreśla wyjątkowy charakter tych produktów i dodaje im niepowtarzalnego uroku. Połączenie starego drewna z elementami metalowymi, pomalowanymi na kolor czarny czy też szkłem sprawia, że tworzone przez nas ręcznie wyroby świetnie wpisują się we wnętrza nowoczesne czy loftowe, nadając tym pomieszczeniom nową jakość.

Meble ekologiczne – piękne, funkcjonalne i niepowtarzalne

Nowatorskie pomysły naszych projektantów sprawiają, że meble Retrowood wyróżniają się wysokimi walorami estetycznymi, jak również funkcjonalnością. Te nieszablonowe meble ekologiczne, które powstają z drewna z odzysku i zachwycają swoją nowoczesną formą. Oprócz stołów, komód czy biurek, produkujemy także nieszablonowe wyroby ze starego drewna, takie jak lampy, wieszaki, lustra, a także przykuwające uwagę zegary ścienne. Te oryginalne elementy wyposażenia wnętrz nadają im charakteru, podkreślając jednocześnie ich nowoczesny bądź też loftowy design. Precyzyjna obróbka termiczna starego drewna, to starannie zaplanowany proces, w czasie którego nie używamy żadnych substancji chemicznych, mogących wpływać na zmianę barwy lub faktury tego materiału bądź też powodujących degradację fauny czy flory. Sygnowane przez naszą manufakturę Retrowood, meble naturalne z drewna, mogą być wspaniałą ozdobą wnętrz, która zachwyci każdego gościa.

Ręcznie robione, nietuzinkowe wyroby, które powstają w manufakturze Retrowood, to produkty idealnie wpisujące się w styl eko. Drewno z odzysku to surowiec, który otrzymuje w Retrowood drugie życie. Dzięki starannym procesom obróbki termicznej i ekologicznym metodą impregnacji, stare drewno staje się elementem stylowego wyposażenia wnętrz. To pełne uroku, ekologiczne wyroby, których proces powstawania nie powoduje degradacji środowiska.

Dodaj komentarz