O nas

Artur Kalinowski

Założyciel marki Retrowood

“Namawiam do przekroczenia konwencji,
bo oryginalność jest ciekawsza niż powtarzalność”

Założycielem firmy Retrowood jest Artur Kalinowski.

Stworzył nową markę , która w 2007 roku po raz pierwszy zaoferowała swoim klientom szeroki wybór artykułów drewnianych. Przede wszystkim ram do obrazów oraz zegarów. Materiał, z którego wytwarzane są produkty pochodzi ze starych kresowych chat. Drewno nie jest przypadkowe a dokładnie selekcjonowane.

Historia jaką kryją w sobie produkty, pomagają stworzyć w domu klimat, który hipnotyzuje i roztacza aurę oryginalności. Każdy produkt jest inny.
Nie ma dwóch identycznych ponieważ wykonano je z materiału naturalnie kształtowanego przez czas. Nowoczesna technologia, doskonała jakość potwierdzona licznymi nagrodami, pozwala firmie na eksportowanie wyrobów do różnych krajów.

Produkty Retrowood to połączenie nowoczesnego designu, innowacyjności i funkcjonalności. Miłość i pasja z jaką powstała manufaktura, scentralizowana jest w jednym z najpiękniejszych zakątków Polski, Janowie Podlaskim. Czerpią oni inspirację z widoków jakie roztacza przed nim Nadbużański Park Krajobrazowy.

Wszystkim zainteresowanym gwarantujemy naturalne ciepło, piękno i zapach drewna umieszczone w przedmiotach, które wypełnią dom wiekowym klimatem w odświeżonej oprawie.