fbpx

Każdy, kto miał okazję podziwiać mieszkanie loftowe z meblami ze starego drewna, wie, że to wyjątkowo oryginalne wnętrze. Wspaniała przestrzeń wypełniona nietuzinkowymi elementami, sprawia, że aż chce się tam mieszać. Można stworzyć mnóstwo aranżacji i każda będzie unikatowa.

Jak urządzić mieszkanie loftowe z meblami ze starego drewna?

Wiele osób zastanawia się: jak urządzić loft? Ilość dostępnej przestrzeni i konieczność zaaranżowania w niej czegoś sensowego, przeraża ich. Warto jednak traktować przestronność loftu jako szansę na realizację wszystkich swoich pomysłów. Pamiętaj, że mieszkanie typu loft wymusza niejako styl industrialny, bezpośrednie nawiązanie wystrojem do dawnych hal przemysłowych i architektury fabrycznej. Skorzystaj z tego i stwórz mieszankę nowoczesną i ekstrawagancką zarazem. Mieszkanie loftowe, to także czysta, jasna przestrzeń. Trzeba zatem zwrócić uwagę na to, by nie przesadzić ani z ilością mebli, ani tym bardziej dodatków. Ważna jest również spójność – podłogi i ściany także się liczą. Jeśli jest taka możliwość, zostaw naturalne deski podłogowe. Ceglane ściany również można pozostawić bez naruszania ich. Naturalna cegła oraz wszelkiego rodzaju panele ścienne, które ją imitują, to najlepszy wybór. Wewnątrz nie może także zabraknąć stali. Niezwykle ciekawe w stylu loftowym jest to, że wszystko, co stare i kojarzące się z dawnymi fabrykami, idealnie się do niego pasuje. Meble ze starego drewna, na którym widać upływ czasu, w tym wnętrzu znajdą dla siebie doskonałe miejsce. Dodatki oświetleniowe, takie jak lampy do loftu także. Świetnym rozwiązaniem okaże się połączenie stali z drewnem z odzysku. Dobrze jest postawić na meble minimalistyczne, wspaniałe w swojej prostocie i perfekcji wykonania. Sprawi to, że zachowasz konieczną przestrzeń w mieszkaniu a jednocześnie skupisz uwagę osób Cię odwiedzających na jakości posiadanego wyposażenia. W takim wnętrzu sprawdzą się regały ze starego drewna i stali malowanej proszkowo na czarno, konsole, szafki czy stoły, wykonane z tych samych materiałów.

Jakie meble wybrać do loftu?

Do loftu najlepiej pasują meble ze starego drewna, stali oraz szkła. Integralną częścią loftu są meble industrialne. Konieczne są także odpowiednie ich barwy: czerń, naturalne kolory drewna, które ukształtowały się pod wpływem biegnącego czasu. W takim wnętrzu nie sprawdzą się meble zdobione typu glamour – im prostsza i silniej nawiązująca do przemysłowej konstrukcja, tym lepiej. Pomyśl o tym, jak o budowaniu swojej własnej manufaktury mieszkalnej. Mieszkanie w stylu loft ma to do siebie, że świetnie prezentuje się w nim wszystko, co wygląda na niewykończone, surowe. Doskonałą propozycją do tego rodzaju wnętrza będzie komoda pod telewizor z drewna z odzysku lub stolik kawowy ze starego drewna, którego blat podpierają, ustawione pod kątem, dwie, stalowe podstawy, pomalowane na czarno. Blat z drewna z recyklingu spodoba się na pewno wszystkim zwolennikom stylu eko. Do loftu świetnie nada się również rozkładany stół drewniany ze stalowymi nogami. To mebel wyjątkowo funkcjonalny – gdy jest złożony, nie zabiera miejsca w mieszkaniu, które powinno być przestronne, a po rozłożeniu pozwala na zaproszenie większej ilości gości. Jego blat to również drewno z odzysku. Mieszkanie robi pierwsze wrażenie już po wejściu do niego, więc znaczenie ma również wygląd przedpokoju. Warto dobrać do dominującej stylistyki industrialnej odpowiednie meble ze starego drewna do przedpokoju. Jednym z najciekawszych rozwiązań do tego rodzaju pomieszczeń jest wieszak na kółkach imitujących koła XIX- wiecznych maszyn fabrycznych. Podstawę tego mebla stanowi naturalna kłoda drewniana, odpowiednio zaimpregnowana. Meble ze starego drewna i stali doskonale współgrają z surowymi wnętrzami loftów, dlatego warto zapoznać się z ich asortymentem i wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

Mieszkanie loftowe, to miejsce wygodne i eleganckie w swojej prostocie. Meble z drewna z odzysku stanowią idealne rozwiązanie do tego rodzaju pomieszczeń.