fbpx

Określając naszą działalność, zawsze w pierwszej kolejności przytaczamy nasze motto: „Retrowood z miłości do drewna, z szacunku do natury”. Dzięki niemu przekazujemy wszystkie wartości, które nosimy w sercach i zgodnie, z którymi postępujemy tworząc nasze produkty.

Jak działamy: Retrowood z miłości do drewna, z szacunku do natury Określając swoją działalność, wolelibyśmy nie używać słów takich, jak „firma” czy „biznes”. Jesteśmy raczej jak współczesna manufaktura. Wszystkie tworzone przez nas meble z drewna są oryginalne, każdy projekt jest jedyny w swoim rodzaju. Kierujemy się przy tym pasją do tworzenia piękna, które będzie ozdabiało małe mieszkania, wielkie domy, biura, restauracje a może nawet domu kultury i biblioteki. Przelewamy w nie swoją miłość do materiału, jakim jest naturalne drewno. Pochodzi on w całości z recyclingu, a my dajemy mu jedynie szansę na to, by ponownie móc służyć i cieszyć oko. Meble ze starego drewna są niezwykle urokliwe. To piękne konstrukcje, które świetnie sprawdzą się jako meble industrialne lub wystrój wnętrza w stylu nowoczesnym. Wspaniale przyozdobią i uzupełnią również inne aranżacje. Drewno z odzysku, to także materiał nadający określonego charakteru pomieszczeniom. Ma ono w sobie niejedną historię i śmiało można powiedzieć, że to materiał z duszą. Ogromną zaletą, jaką mają meble ze starego drewna, jest wspomniana już oryginalność. Jest to kwestia, nie tylko naszych projektów, ale również samego materiału. Nie ma dwóch takich samych desek, nie będzie zatem dwóch jednakowych mebli. Naturalne odcienie i słoje sprawiają, że nawet stoliki pochodzące z jednego projektu są różne. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że stare naturalne drewno, to materiał oddychający, który poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach. Ogromnie ważna jest dla nas także trwałość naszych produktów. Meble z drewna są solidne i mamy pewność, że będą służyć przez wiele, wiele lat.

Szacunek do tego, co dała nam natura

Wybierając materiały do naszych projektów i produktów, kierujemy się dwoma zasadami: musi to być drewno naturalne w 100%, a powstawać z niego muszą meble ekologiczne. Nie znajdziesz u nas ani jednego mebla, który nie zostałby stworzony z materiałów recyclingowych. Nasze meble ze starego drewna, to produkty, które tworzymy wykorzystując drewno z odzysku. Poddajemy je profesjonalnej obróbce termicznej, a dla uzyskania jak najwyższej trwałości, także impregnujemy. Poza tymi podstawowymi działaniami, nie ingerujemy w naturalny wygląd tego materiału. Wyraźnie widać, że nasze meble drewniane mają odbarwienia, pęknięcia, są niejednolite, z wyraźnymi słojami. Do tworzenia naszych niepowtarzalnych mebli korzystamy także z wysokogatunkowej stali. Stalowe meble, to nie tylko konieczność dla uzyskania trwałej i stabilnej konstrukcji, ale także kreatywne dzieła sztuki. Spoglądając na układ stalowych elementów można dostrzec różnego rodzaju figury geometryczne lub abstrakcyjne wizje projektanta. Niekiedy efektem są meble surrealistyczne, które mogą stanowić nie lada atrakcję dla gości. Część projektów naszych mebli współgra z materiałem, jakim jest stal polerowana na wysoki połysk, w innych zaś wyjątkowym elementem jest czarna stal, zabarwiona specjalistyczną metodą proszkowania. Ważnym elementem, który zawierają niektóre nasze meble na zamówienie, jest również szkło. Za jego pomocą zabezpieczamy m.in. blaty z naturalnego drewna. Sprawia to, że użytkownicy nie muszą martwić się o zniszczenie powierzchni swojego stołu czy biurka. Pragnąc zaspokoić różnorodne potrzeby naszych klientów, tworzymy meble każdego rodzaju. Można u nas znaleźć meble ze starego drewna do salonu, jadalni czy gabinetu. Wytwarzamy drewniane regały otwarte, a także komody drewniane czy drewniane szafki rtv. Nasze meble, to nasz udział w działaniach całego świata, podyktowanych troską o nasze wspólne środowisko naturalne.

Drewno z odzysku daje mnóstwo możliwości i my chętnie z nich korzystamy. Tworzymy piękno i funkcjonalność, dajemy poczucie dbałości o naturę, cofamy się w czasie, a jednocześnie idealnie dopasowujemy się do miejsc nowoczesnych.