fbpx

Stare drewno w przestrzeni użytkowej

Wybierając się do fryzjera, kosmetyczki, spa lub kawiarni nie tylko chcemy zmienić swoją fryzurę na nową, zrelaksować się czy wypić dobrą kawę – chcemy również poczuć się dobrze i komfortowo w miejscu, w którym będziemy przebywać. Zimne i ciemne przestrzenie od razu nas odpychają, podświadomie jak najszybciej pragniemy zamknąć za sobą drzwi i wyjść. Ciepłe, przytulne wnętrza zapraszają nas do środka. Okazuje się, że surowiec, który najczęściej wykorzystuje się w aranżacji przestrzeni użytkowej, to właśnie drewno. Nie bez powodu.

Trendy designerskie mówią jedno – naturalne drewno nigdy nie wyjdzie z mody. Jedyne co będzie się zmieniać, to sposoby aranżacji drewna w przestrzeni. Stare drewno wprowadza ciepłą atmosferę i niepowtarzalny styl. Może być dowolnie zestawiane z innymi meblami, świetnie sprawdza się w każdych wnętrzach – zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Miłośnicy starego drewna przyznają jedno, to surowiec z duszą i historią. Każdy sęk opowiada inną opowieść. Obserwując aranżacje przestrzeni użytkowej widać, że surowe drewno lub elementy drewniane wybiera się coraz częściej – ze względu na wyjątkowy charakter drewna, jego niezwykłą trwałość oraz domowy klimat, kojarzący się z bezpieczeństwem.

Sposobów na wyeksponowanie surowego, starego drewna jest wiele. Można zestawić go ze stalowymi wykończeniami, betonową podłogą i uzyskać efekt wyrafinowanej elegancji, którą cechuje styl industrialny. Tego rodzaju miejsca pasują do młodych, dynamicznych osób ceniących swobodę i minimalizm. Inny pomysł na aranżację? Dostępnych inspiracji jest bardzo dużo, od naturalnego stylu skandynawskiego, przez romantyczny design prowansalski czy oryginalne retro, po shabby chic, który opiera się na starych meblach lub zawsze sprawdzony styl klasyczny. To, co najlepsze jest w drewnianych meblach, to ich umiejętność wpasowania się w każdy wystrój wnętrza.

Aranżacje w przestrzeni użytkowej zmieniają się wraz z potrzebami klientów – coraz częściej kierujemy się w stronę natury. Szukamy spokoju i wyciszenia. Mieszkańcy wielkich miast pragną wejść do kawiarni i poczuć zapach drewna, odetchnąć od plastiku i sztuczności. Drewno idealnie wkomponuje się we wnętrza nastawione na ekologię. Stare drewno pięknie wygląda w towarzystwie jasnych, pastelowych kolorów czy zieleni roślin – podkreśla ich naturalność, dodając im wyrazistości oraz uroku.

Drewno podnosi walory estetyczne każdej aranżacji. Wybierając drewniane meble, można postawić na dowolny styl czy różnorodną kolorystykę. Co więcej, meble wykonane ze starego drewna, mają różną fakturę, przez co każdy z nich jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Stworzyć przestrzeń, która wyróżni się na tle innych? Tego chce każdy, kto stara się zaaranżować miejsce z klimatem i duszą. Dlatego też drewno już na zawsze zagościło w przestrzeni użytkowej, stając się numerem jeden we współczesnych trendach wnętrzarskich.