fbpx

Styl skandynawski w Twoim domu

Mówi się, że jest to styl „dla ludzi” – z myślą o ich potrzebach i wygodzie. Styl skandynawski cechuje praktyczność, przestronne, jasne wnętrza i naturalne materiały. Wyróżnia go elegancja i ponadczasowość. Minimalizm zawsze pozostaje w modzie, a styl skandynawski jest jego kwintesencją. To również uspakajające barwy natury i aranżacja wnętrz z myślą o komforcie domowników.

Meble według stylu skandynawskiego powinny być funkcjonalne, minimalistyczne i równocześnie eleganckie. Najlepiej, aby wykonane były z naturalnych materiałów, takich jak drewno. Przedmioty w domu należy wybrać z myślą o ich codziennym użytkowaniu, a więc zostawiamy tylko te, które są najbardziej niezbędne, jak – stolik kawowy, wygodna kanapa, nasz ulubiony fotel lub pufa, lampa, komoda czy regał na książki. Często zagracamy pomieszczenia niepotrzebnymi rzeczami, dlatego warto wprowadzić do swojego życia filozofię stylu skandynawskiego, która opiera się na funkcjonalnych, przejrzystych wnętrzach i harmonii. Elementy dekoracyjne są istotne, ale nie zapominajmy o tym, że w domu powinniśmy być zrelaksowani i spokojni – styl skandynawski skupia się na potrzebach mieszkańców, dając równocześnie piękne, nowoczesne i przytulne aranżacje.

O czym musisz pamiętać? Kolorystyka utrzymana jest w stonowanej palecie bieli i szarości. Styl skandynawski stawia na solidne i odporne na czas meble, dlatego drewno jest jego nieodłącznym elementem. W pokoju warto postawić na minimalistyczne rozwiązania i proste formy. Kuchnia to przede wszystkim szerokie, wygodne blaty, przestrzeń i duża funkcjonalność zaprojektowanych mebli.

Meble firmy Retrowood czerpią bardzo wiele właśnie ze stylu skandynawskiego – to trwałe i specjalnie wyselekcjonowane drewno, naturalna kolorystyka i duża praktyczność. Wybierając styl skandynawski, stawiasz na swoją wygodę, ale również na modny, uniwersalny design, który nigdy się nie znudzi. Takie połączenia są najlepsze – dbamy o nasz codzienny komfort, równocześnie zapewniając sobie niesamowitą estetykę i przytulny klimat.